پیامگاه

پنل اس ام اس رایگان

امکانات و ابزارهای سامانه پیامگاه

۱- ارسال سریع:
ابزار ارسال سریع برای فرستادن آنی پیامک به یک یا چند مخاطب به کار می رود. در این ابزار کاربر می تواند مخاطبین پیام خود را از میان گروه های درج شده در دفترچه تلفن انتخاب نماید، شماره ها را از محیط دیگری کپی کند یا از طریق فایل( با فرمت اکسل یا فایل متنی) بارگزاری نماید.
در ارسال سریع امکان انتخاب ارسال پیامک به صورت فلش نیز وجود دارد. در ارسال به صورت فلش، پیامک به محض رسیدن به گوشی مخاطب بطور خودکار روی صفحه گوشی باز می شود و محتوای آن قابل مشاهده است. این نوع ارسال بیشتر برای پیام های اطلاع رسانی با حجم کمتر از یک صفحه کاربرد دارد.

۲- ارسال زماندار:
ابزار ارسال زماندار، کارمند وقت شناس و دقیق کاربران سامانه است و وظیفه دارد پیام ها را در تاریخ و ساعت تعیین شده توسط کاربران ارسال نماید.
در ارسال زماندار نیازی به روشن بودن رایانه و ورود کاربر به سامانه نیست و پیام ‏ها در زمان مقرر شده به طور خودکار ارسال می شوند.

۳- ارسال سفارشی:
ابزار ارسال سفارشی هنگام ارسال های گروهی کاربرد دارد و این امکان را فراهم می کند که متن پیام ارسالی به هر مخاطب، بر اساس اطلاعات ثبت شده، اختصاصی شود. به عبارت دیگر ارسال سفارشی می تواند اسامی، تاریخ ها و سایر اطلاعات ثبت شده در دفترچه تلفن را فراخوانی کرده و درون متن ارسالی برای هر مخاطب جایگزین نماید تا پیامکی که برای مخاطب ارسال می شود حاوی اطلاعات مختص همان مخاطب باشد.

۴- ارسال هوشمند:
ابزار ارسال هوشمند در ارسال های گروهی که نیاز به تولید متن خاص در پیامک ارسالی به هر کاربر وجود دارد، بکار می رود. برای ارسال هوشمند کلمات و مقادیری که باید در متن پیامک ها درج شوند، در قالب یک فایل اکسل ذخیره شده و در سامانه بارگزاری می شوند. پس از تعیین ساختار کلی متن پیامک، اطلاعات مندرج در فایل اکسل به طور هوشمند درون متن جایگذاری می شوند و برای مخاطبان ارسال می گردند.

۵- ارسال هدفمند:
ابزار ارسال هدفمند برای ارسال پیامک به مشترکین همراه اول است. در این نوع شماره های فعال بر اساس شهر و نوع شماره (دائمی یا اعتباری) تفکیک شده اند و کاربر می تواند بر اساس این جزئیات اقدام به ارسال پیامک انبوه نماید. تفاوت این ابزار با ارسال انبوه در این است که شماره های مخاطبان کنترل شده و شماره های فعال هر شهر با تقریب بالایی صحت دارد.

۶- ارسال کدپستی:
از طریق ارسال کد پستی، می توان به شماره های مورد نظر بر اساس کد پستی، پیامک ارسال کرد. در حال حاظر تمام مراکز استان ها به تفکیک کد پستی در سامانه قرار گرفتند. امکان انتخاب نوع اپراتور، تفکیک دائمی و اعتباری و زماندار کردن ارسال نیز وجود دارد.

۷- ارسال رنجی:
ابزار ارسال رنجی برای ارسال پیامک به شماره هایی از یک پیش شماره خاص مثلاً ۹۱۱۱۰۰۰۰۰۰ تا ۹۱۱۲۰۰۰۰۰۰ استفاده می شود. این ابزار می تواند شماره ها را به تعداد دلخواه کاربر و به صورت تصادفی یا ترتیبی تولید نموده و پیامک را به آن ها ارسال کند. هر چند برای ارسال انبوه بهتر است از ابزار ارسال هدفمند استفاده شود اما گاهی اوقات برای مخاطب قراردادن یک رنج خاص بدون توجه به محل حضور مخاطبان، ارسال رنجی ابزار مناسبی است.

۸- دریافت:
ابزار دریافت، پیام های ارسال شده به شماره مجازی سامانه را نمایش می دهد.دریافت پیامک به شماره اختصاصی نیاز دارد بنابراین شماره های عمومی که بین کاربران مختلف به اشتراک گذاشته می شوند فقط قابلیت ارسال دارند و از دریافت پیام کوتاه محروم خواهند بود. در اس ام اس پارسی دریافت پیام کوتاه رایگان است و برای کاربر هزینه ای نخواهد داشت.

۹- پوشه بندی:
ابزار پوشه بندی امکان تفکیک و دسته بندی پیامک ها را فراهم می کند. با استفاده از این ابزار کاربران می توانند پیامک های ارسالی و دریافتی را در قالب پوشه های مختلف ذخیره کنند.

۱۰- دفترچه تلفن:
در دفترچه تلفن اس ام اس پارسی امکان دسته بندی مخاطبان در قالب گروه های مختلف فراهم است.  تعداد گروه ها و مخاطبان قابل درج در هر گروه نا محدود است و هر مخاطب می تواند به طور همزمان در چند گروه عضو باشد.
همچنین برای ذخیره سازی گروهی اطلاعات مخاطبان، امکان وارد کردن اطلاعات آن ها از طریق فایل اکسل وجود دارد  و اطلاعات موجود در دفترچه تلفن نیز در هر زمان قابل استخراج در قالب فایل اکسل و چاپ است.

۱۱- منشی پیامک:
ابزار منشی برای پاسخگویی خودکار به پیام های دریافت شده در سامانه است. چنانچه کاربر از چندین شماره مجازی به طور همزمان استفاده کند منشی پیامکی می تواند به ازای هر یک از شماره های مجازی، تنظیمات متفاوتی در متن و زمان فعال بودن داشته باشد.

۱۲- پیامک از موبایل:
این ابزار شرایطی را برای کاربر فراهم می کند تا بدون نیاز به رایانه و اینترنت و تنها از طریق تلفن همراه خود به سامانه فرمان بدهد تا متن مورد نظر کاربر به گروه های ثبت شده در دفترچه تلفن ارسال شود. سامانه پس از انجام فرامین پیامکی کاربر گزارش کار خود را از طریق پیام کوتاه ارائه می نماید.

۱۳- انتقال به موبایل:
ابزار انتقال به موبایل یک نسخه از پیامک های ارسال شده به سامانه را به همراه شماره ارسال کننده آن پیام به موبایل های تعریف شده ارسال می نماید. بدینوسیله کاربر بدون مراجعه به سامانه می تواند از پیام های دریافت شده در سامانه اطلاع یابد.

۱۴- انتقال به ایمیل:
کاربران می توانند پیام های دریافتی را علاوه بر سامانه به صورت ایمیل نیز دریافت کنند. برای این کار کافی است در ابزار انتقال به ایمیل آدرس یک ایمیل معتبر را ثبت کنند.

۱۵- انتقال به سایت:
ابزار انتقال به سایت یک نسخه از پیامک های دریافتی در سامانه را به URL های تعریف شده ارسال می کند. این ابزار برای کاربران وب سرویس و http یا کاربرانی که می خواهند بر اساس پیام های دریافتی عملیات خاصی را روی سایت یا سرور خود داشته باشند کاربرد دارد.

۱۶- انتقال دلیوری:
ابزار انتقال دلیوری برای کاربران وب سرویس و http کاربرد دارد. این ابزار آخرین وضعیت پیام های ارسال شده را به URL های تعریف شده توسط کاربر ارسال می‏کند. با این روش کاربر بدون مراجعه به اس ام اس پارسی می تواند گزارش وضعیت پیامک های ارسال شده را در وب سایت یا سرور خود داشته باشد.

۱۷- عضویت پیامکی:
خبرنامه پیامکی یکی از ابزارهای منحصر به فرد اس ام اس پارسی است که در کنار دفترچه تلفن قرار می گیرد و از طریق دریافت کلیدواژه ها، امکان عضویت خودکار افراد در سامانه را فراهم می کند. افراد عضو شده بر اساس تنظیمات مورد نظر کاربر در گروه های دفترچه تلفن دسته بندی می شوند و ارسال پیامک به آن ها بسیار آسان خواهد شد. همچنین با ارسال کلیدواژه دیگری امکان لغو عضویت خودکار نیز وجود دارد.

۱۸- تحلیلگر پیامک:
تحلیلگر پیامک یکی از ابزارهای حرفه ای اس ام اس پارسی  است که قابلیت آنالیز محتوای پیامک های دریافتی را داراست. این قابلیت به کاربر اجازه می دهد پیام های حاوی کلمات یا محتوای خاصی را از سایر پیام های دریافتی تفکیک نماید و پیام های تفکیک شده را به طور خودکار به مقصد مورد نظر کاربر، اعم از  پوشه، ایمیل، URL و تلفن همراه منتقل کند و یا پاسخ مشخصی را برای فرستنده ارسال کند.

۱۹- نظرسنجی:
امکان تعریف بی نهایت نظرسنجی همزمان بدون محدودیت در تعداد گزینه ها، قابلیت تعریف زمان دقیق شروع و پایان فرآیند جمع آوری آرا، امکان تعریف پاسخ مجزا به ازای هر گزینه تعریف شده، نمایش نموداری نتایج و امکان قرعه کشی چندگانه میان شرکت کنندگان گوشه هایی از ویژگی های این ابزار پیشرفته هستند.

۲۰- مسابقه:
ابزار برگزاری مسابقه پیامکی در اس ام اس پارسی ویژگی های بارز و ممتاز بسیاری دارد. امکان تعریف بی نهایت مسابقه همزمان بدون محدودیت در تعداد گزینه ها، قابلیت تعریف زمان دقیق شروع و پایان فرآیند پذیرش پاسخ ها، امکان تعریف پاسخ مجزا به ازای هر گزینه تعریف شده، نمایش نموداری نتایج و امکان قرعه کشی میان کسانی که پاسخ صحیح داده اند از ویژگی های ممتاز کننده این ابزار هستند.

۲۱- پاسخگوی هوشمند:
پاسخگوی هوشمند یکی دیگر از ابزارهای اختصاصی اس ام اس پارسی است.این ابزار می تواند بر اساس کلمات و کدها پاسخ های متناسب را ارسال کند و نقطه قوت آن در امکان وارد کردن مقادیر انبوه اطلاعات از طریق فایل اکسل و گزارش گیری وسیع است. یکی از کاربردهای این ابزار امکان ارائه سریال فعال سازی یکبار مصرف برای نرم افزارها و لوح های فشرده یا هر محصول دیگری است که با سریال و ثبت آن ارتباط دارد. همچنین پاسخگوی هوشمند می تواند به عنوان ابزاری برای اعلام قیمت محصولات  یا مواردی به کار رود که نیاز به بروزرسانی مداوم و سریع عناوین متعدد دارند.

۲۲– کارمندان:
ابزار کارمندان یک راه حل سازمانی است و کاربرد آن در مجموعه های بزرگی است که بخش های مختلف آن به سامانه پیام کوتاه مستقل نیاز دارند. با استفاده از این ابزار می توان بی نهایت زیرکاربر با پنل کاربری با امکانات و شماره  مستقل ایجاد کرد و در اختیار بخش های مختلف مجموعه قرار داد  تا بدون تحمیل هزینه اضافی به سازمان خود از مزایای سامانه پیام کوتاه بهره مند شوند.

۲۳- گزارش آماری :
گزارش آماری یکی از ابزارهای بسیار کاربردی در سامانه مدیریت پیام کوتاه است. کاربر با استفاده از این ابزار می‏تواند ریز گزارش ارسال ها بر اساس تاریخ و شماره مجازی را مشاهده کرده و گزارش هزینه های انجام شده در هر روز و ماه را مشاهده نماید.

۲۴- اتصال سایر نرم افزارها به سامانه( API ارسال و دریافت پیام کوتاه):
در اس ام اس پارسی وب سرویس ارسال و دریافت پیام کوتاه و ارسال پیامک از طریق درخواست های http به طور همزمان ارائه می شوند و به صورت پیش فرض برای تمامی کاربران سرویس ها اعم از اقتصادی و ویژه قابل بهره برداری هستند. مستندات استفاده از وب سرویس و http برای ارسال پیامک در بخش درگاه پیام کوتاه اس ام اس پارسیقابل دانلود است.

۲۵- ارسال دوره ای:
با استفاده از این ابزار می توان پیامک ها را به صورت بازه های زمانی ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالانه ارسال کرد. همچنین تعداد تکرار را در هر بازه می توان مشخص نمود. مانند ارسال پیام تبریک به مناسبتهای خاص به مشتریان.

۲۶- ارسال کشوری:
با استفاده از مقادیر و اطلاعات مربوط به آن مخاطب تغییر می کند. بنابراین پیامک ارسالی به هر مخاطب با پیامک ارسالی به دیگر مخاطبان متفاوت است.در ارسال کشوری بانک اطلاعاتی هر استان نیز وجود دارد.

۲۷- ارسال مشاغل:
امکانات این قسمت همانند ارسال کدپستی است ولی با این تفاوت که انتخاب اعضاء براساس سازمان و شغل می باشد.

۲۸- عضویت پیامکی:
در اینجا این امکان را فراهم کنید که مخاطبین با ارسال یک جمله یا کلمه در گروه خاصی مثل مسابقه عضو شوند و یا با ارسال یک جمله یا کلمه لغو عضویت کنند.

۲۹- یادآور:
در یادآور می توان تنظیم کرد که پیام خاصی با اطلاعات مشخص شده در زمان مورد نظر به شما اطلاع داده شود تا در مورد آن اقدام کنید. مثلا از طریق یاد آور مشخص می کنید که در تاریخ خاصی زمان تشکیل جلسه به کاربران اطلاع داده شود.

۳۰- گجت ویندوز:
از طریق این نرم افزار می توانید زمان هایی را که نمی توانید آنلاین شوید از طریق سیستم شخصی و استفاده از این نرم افزار مراحل ارسال پیامک را انجام دهید تا به محض آنلاین شدن به طور خود کار ارسال شود. البته جهت استفاده از بانک اطلاعاتی بایستی حتما آنلاین بود .